Z ostatniej chwili

Jak wybrać zwierzę idealne dla singla?

Bez względu na to, czy jest naszym świadomym wyborem, czy też konsekwencją decyzji, na które nie zawsze mamy wpływ, samotność nie jest przyjemna. Na szczęście, nawet brak stałego partnera nie skazuje nas na konieczność spędzania wolnego czasu w pustym mieszkaniu. Z powodzeniem może w nim przecież zamieszkać zwierzę, a ponieważ mamy do czynienia z szerokim wachlarzem możliwości w tym zakresie, tylko od nas zależy, z jakim zwierzęciem mamy mieć do czynienia.

Do serca przytul psa

Gdy tylko myślimy o sprawieniu sobie zwierzaka, pies jest zwykle tym, na którego zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Trudno polemizować z osobami, które uważają, że jest to znakomite rozwiązanie, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że jest ono znakomite przede wszystkim dla osób, które mają czas. Jeśli praca lub tryb życia osoby samotnej wykluczają możliwość poświęcania psu czasu, lepiej zrezygnować z tej opcji. Pies nie jest maskotką tylko żywym stworzeniem, a jego posiadanie wiąże się z naprawdę dużą odpowiedzialnością, z której istnienia musimy zdawać sobie sprawę. Jeśli więc mamy świadomość tego, że późno wracamy do domu, a podróże służbowe są stałym elementem naszej pracy, musimy pogodzić się z tym, że pies nie jest dobrym rozwiązaniem. Owszem, możemy spróbować, istnieje jednak ryzyko, że męczyć się będziemy zarówno my, jak i on.

Do serca przytul kota 

Na szczęście, pies nie jest jedynym zwierzęciem, w przypadku którego można odnieść wrażenie, że jest jak gdyby stworzone dla osoby samotnej. Osoby, które nie znalazły jeszcze partnera lub nie chcą go wcale szukać, często biorą pod opiekę kota i nie ukrywają, że jest to decyzja, której nie żałują. Kot nie jest aż tak wymagający jak pies, a ponieważ jest indywidualistą, często radzi sobie znakomicie nawet bez nieustannego zaangażowania ze strony właściciela. Co ważne, wcale nie oznacza to, że nie jest zaangażowany. Przeciwnie, przywiązuje się silnie i potrafi to okazać. Małe jest piękne Co jednak robić, gdy nie mamy czasu na psa, a nie przepadamy za kotami lub jesteśmy uczuleni na ich ślinę? W takim przypadku z pomocą przychodzą nam gryzonie i wcale nie powinniśmy się obruszać, mamy bowiem do czynienia z naprawdę słodkimi zwierzątkami. Obserwowanie ich życia i codziennych perypetii dostarcza wiele radości, nie bez znaczenia jest zaś i to, że zwierzątko takie jak chomik lub świnka morska nie wymaga od nas dużej aktywności. Musimy je karmić i poić i regularnie czyścić jego klatkę, jeśli jednak wymienimy mu trociny raz w tygodniu, zwierzak będzie zadowolony, a i my nie będziemy mieli wyrzutów sumienia, że o niego nie dbamy.

Autorzy portalu

logo-footer

Znajdziesz u nas najlepsze porady i wskazówki dotyczące opieki nad twoimi domowymi pupilami.  

Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@e-cavalier.pl

 

Często czytane

Otyłość u zwierząt i związane z nią zagrożenia
Czekolada – trucizna dla psów
Karmienie szczeniąt

Świeże newsy branżowe

Gdy dziecko marzy o zwierzątku
Zwierzaki gdy przychodzą goście – jak sobie z tym radzić?
Jak wybrać zwierzę idealne dla singla?
© Copyright E-cavalier.pl. All Rights Reserved.