Z ostatniej chwili

Zwierzaki gdy przychodzą goście – jak sobie z tym radzić?

Wielu ludzi uważa, że zwierzak to jak członek rodziny. Jeśli nawet tak chcemy robić to trzeba wiedzieć, że zwierzak musi mieć i swoje prawa i pewne obowiązki w takiej sytuacji. Przede wszystkim takie ważne kwestie będą w momencie, gdy będziemy mieli gości. Na początek warto podkreślić, że nie możemy uważać iż goście pokochają naszego zwierzaka tak samo jak my. Dlatego nie ma możliwości na siłę ich do niego przekonywać. Można pokazać psa czy kota, ale potem lepiej zamknąć go w innym pomieszczeniu. Trzeba zwracać uwagę na to jakie są reakcje naszego gościa, jeśli pojawiają się oznaki nerwów to powinno się reagować szybko i po prostu zwierzaka schować.

Jeśli w czasie wizyty nasze zwierzę będzie schowane w innym pomieszczeniu w ten sposób można będzie uniknąć niekorzystnych sytuacji. Przede wszystkim uchronimy gości przed różnymi problemami. Pies może zająć się bowiem butami naszego gościa a kot wskakiwać do torebki odwiedzających nas kobiet. Zwierzęta mogą również skakać na nogi co sprawi, że mogą ubrudzić spodnie a kobietom zniszczyć rajstopy.

Wspólne jedzenie i spanie

Są również tacy ludzie, którzy tak kochają swoje zwierzęta, że jedzą z nimi z takich samych talerzy. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że to wysoce niehigieniczne. Dlatego w żadnym wypadku nie robimy takich rzeczy przy gościach i nie odpowiadamy również o tym, że mamy takie praktyki, ponieważ nie będzie to o nas dobrze świadczyło. Oczywiście jeśli takie rzeczy robimy trzeba mieć także osobne talerzyki, gdy przychodzą do nas goście. Nie powinno się również w trakcie wizyty karmić ewentualnie zwierzaków należących do naszych gości, to również nie będzie o nas dobrze świadczyć a dodatkowo może spowodować niezadowolenie naszego gościa.

Może być taka sytuacja, że wśród naszych znajomych będą osoby uczulone na sierść. Jeśli tak się dzieje będzie trzeba pomyśleć o tym, by raczej spotykać się z nimi na terenie miasta, w kawiarniach. Mimo tego sytuacja z alergią może się czasami pojawić nagle, dlatego dobrze będzie mieć takżę pod ręką jakiś lek, który będzie można osobie z alergią zaproponować, gdy będzie u nas gościć.

Jeśli będziemy mieli gościa na noc to warto pomyśleć o odpowiednim miejscu dla zwierzaka, by nie było takiej sytuacji, w której pies pojawi się w pokoju naszego gościa, ponieważ w ten sposób nie zagwarantuje mu się miłego wypoczynku.

Takie elementy jak kaganiec, smycz czy sprzątanie po psie w miejscach publicznych to z jednej strony znak naszego dobrego wychowania, ale z drugiej strony również nasz obowiązek. Jeśli nie będziemy tego robić narażamy się na mandat.

Autorzy portalu

logo-footer

Znajdziesz u nas najlepsze porady i wskazówki dotyczące opieki nad twoimi domowymi pupilami.  

Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@e-cavalier.pl

 

Często czytane

Otyłość u zwierząt i związane z nią zagrożenia
Czekolada – trucizna dla psów
Karmienie szczeniąt

Świeże newsy branżowe

Gdy dziecko marzy o zwierzątku
Zwierzaki gdy przychodzą goście – jak sobie z tym radzić?
Jak wybrać zwierzę idealne dla singla?
© Copyright E-cavalier.pl. All Rights Reserved.